Zdrowie i szczęście

piątek, 24 stycznia 2014

Mleko modyfikowane

Mleko modyfikowane

Czy ktoś z Was zauważył, że po podaniu dziecku mleka modyfikowanego 2 wystąpiła jakakolwiek reakcja???
Mój synek za każdym razem, gdy usilnie próbowałam przejść z 1 na 2 miał okropną reakcję skórną oraz ból brzuszka... Próbowałam przejść na 2 wiele razy, różnymi sposobami. Zaczynałam od naprawdę niewielkiej ilości, np. 1 łyżeczka dwójki i 6 łyżeczek jedynki. Niestety za każdym razem wystąpiła reakcja. Lekarze twierdzili, że reakcji być nie powinno. Rozkładali przede mną książki i pokazywali, że "nawet w książce jest napisane...". Nie wspomnę już o aptece, gdzie za każdym razem farmaceuci ze zdziwieniem podawali mi jedynkę, a nawet niejednokrotnie próbowali namówić mnie na dwójkę.
W końcu po przeczytaniu cudownej książki "Zamień chemię na jedzenie" Julity Bator otworzyłam oczy na pewne kwestie, a mianowicie na dodatki, które się znajdują w mleku modyfikowanym.
Zrobiłam dokładną analizę i okazuję się, że w dwójce dodatkowo znajduje się fruktoza oraz CHLOREK POTASU E 508, regulator kwasowości. Myślę, że jest on odpowiedzialny za nagłe reakcje. W przypadku mojego synka to głownie reakcja skórna ale Chlorek Potasu spożywany w większych ilościach może również powodować wymioty i mdłości.

2 komentarze:

  1. Dlaczego dodaja to swinstwo?! Moj synek pije mleko dla dzieci z nietolerancja na bialka mleka. Przejscie na dwojke bezproblemowe. Ale czy w skladzie tez jest chlorek potasu czy frutkoza niestety nie wiem...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeszcze tego nie wiem, niestety.. domyślam się jedynie, że środek konserwujący jest niezbędny....szkoda tylko, że nasze dzieciaki piją to świństwo właśnie..

      Usuń