Zdrowie i szczęście

środa, 7 grudnia 2016

Niebezpieczne dodatki w lekach dla dzieci. Egzema, nietolerancje pokarmowe

Jak żyć???!!!! masz chore dziecko, gorączka, jesteś wykończony całą sytuacją, chcesz pomóc i.....podajesz dziecku paracetamol (Paracetamol 120 mg/5ml, zawiesina doustna)....a tam????!!!!! 

Skład: 5ml zawiesiny zawiera: 120mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: polisorbat 80, sacharoza, guma ksantan, sacharyna sodowa, sodu benzoesan, kwas cytrynowy bezwodny, czerwień koszenilowa (E 124), substancja poprawiająca smak i zapach truskawkowa (AR 0012/F), woda oczyszczona. 

Czerwień koszelinowa E124 - organiczny związek chemiczny z grupy barwników azowych. Syntetyczny, czerwony barwnik spożywczy. Może powodować typowe dla barwników azowych działania niepożądane oraz katar sienny. Jest wymieniona w Tabelach dodatków i składników chemicznych jako czynnik rakotwórczy. 

Benzoeasan sodu E211 - jest bardzo szkodliwy w połączeniu z witaminą C. Powstaje wówczas niebezpieczny związek – benzen, który jest rakotwórczy. 

Polisorbat 80 - badania kliniczne wykazują, że zwiększa poważnie ryzyko wystąpienia takich działań niepożądanych jak: wykrzepianie krwi, zawały serca, niewydolność serca, udary mózgu, i w niektórych wypadkach jest odpowiedzialna za nagłe zgony.

Guma ksantanowa E 415w nadmiernych ilościach może przyczynić się do zatrucia pokarmowego, biegunki, wzdęć, wysypki. 

Najgorsza sytuacja jest wtedy kiedy z każdym problemem lekarz odsyła Cię do domu, sugerując podanie leku przeciw bólowego. Niezależnie od tego, czy to jest ból głowy ( spowodowany niezdiagnozowaną wadą wzroku), ból brzucha (spowodowany niezdiagnozowaną alergią, czy nietolerancją pokarmową), bólami wzrostowymi, bólem zęba, gorączką itd... 
Niestety ucząc się na swoim doświadczeniu, usilnie ufając lekarzowi (do czasu!!!) przestrzegam wszystkich rodziców przed nagminnym podawaniem tego leku, wierząc, iż jest on absolutnie bezpieczny! bo przecież dla dziecka... W trudnych czasach przyszło nam żyć. Lek nie pomaga, a wręcz szkodzi.
!!!

"Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem".
Hipokrates (460-370 p.n.e.)




0 komentarze:

Publikowanie komentarza